Формування здоров'я дітей - що не пропустити протягом першого року життя

Формування здоров'я дітей - що не пропустити протягом першого року життя

Скільки радості в родині, коли народилася дитина! Але кожну хвилину батьків мучать тривоги: чи здорове, чи правильно розвивається немовля?

Дуже важливо нічого не пропустити й закласти надійний фундамент фізичного здоров'я дитини.


На що звертати увагу в розвитку дитини до року?

Не пошкодуйте своїх сил та часу, забезпечте максимально уважний догляд в перші 12 місяців, адже за цей час маленькій людині потрібно багато всього дізнатися й зробити колосальний стрибок у своєму формуванні. Тіло новонародженого, як пластичний матеріал, легко піддається корекції. Важливо не пропустити повз увагу відхилення у фізичному розвитку дітей та вчасно вжити необхідних заходів.


Розглянемо патології розвитку у новонароджених, що зустрічаються найчастіше, та які ортопедичні вироби допоможуть Вам полегшити становище чи навіть все виправити.

Кривошия новонароджених або неправильна форма голови - як виправити?

кривошия в дитини

Голова новонародженого в більшості випадків неправильної форми. Вона може бути сплющена, витягнута й трохи припухла в перші дні та тижні життя. Все це пройде через кілька місяців. Потрібно лише частіше гуляти на свіжому повітрі, сонці й отримувати достатньо вітаміну D.

Простежте, щоб постіль не була надто м'якою - ніяких пухових перин та подушок! Найкраще малюкові підійде ортопедична подушка для новонароджених. Вона забезпечить правильне положення голови під час сну.

Коли лікар діагностує кривошию новонародженого, необхідно купити подушку від кривошиї або спеціальний ортопедичний комірець - бандаж, що допоможе утримувати головку, повернутою в протилежний бік від викривлення. Мамина наполегливість та терпіння обов'язково буде нагороджена!


Пупкова грижа в немовлят - як з нею боротися?

грижа пупчика в дитини

Досить часто у народжених малюків виявляється пупкова грижа - в області пупка випинається внутрішня порожнина через черевну стінку. Поступово, завдяки природному зміцненню мускулатури передньої черевної стінки, ближче до відмітки "1 рік" грижа зникає. Але якщо випинання досить велике, щоб запобігти його затисканню й домогтися зникнення грижі за 1-2 міс., рекомендується купити бандаж для пупкової грижі для новонароджених.


Вроджений вивих і дисплазія тазо-стегнових суглобів

тазостегнова дисплазія в дітей

Діагностувати вроджений вивих стегна може ортопед в пологовому будинку чи при наступних оглядах. Для виправлення ситуації використовуються ортопедичні пристрої для утримання ніжок в розведеному стані - шина Вілінського, апарат Гнівковского, подушка Фрейка.

Тазо-стегнова дисплазія в дітей (несформовані тазо-стегнові суглоби) - діагноз більш оптимістичний. Таким діткам обов'язково потрібно проводити лікувальну гімнастику, дати можливість активно рухатися. В деяких випадках використовуються стремена Павліка, профілактичні бандажі при дисплазії тазостегнових суглобів або просто широке сповивання. Але навіть при легких формах дисплазії дуже важливо виконувати всі рекомендації лікаря. Адже неправильно сформований суглоб, якщо не в дитинстві, то в дорослому житті, неприємно відгукнеться безліччю хворобливих симптомів.

Дорогі батьки, слідкуйте уважно за немовлям! Це ніжне, тендітне створіння, яке потребує постійного догляду та опіки. Та якщо вчасно помітити проблему, то любляча мати (при консультуванні фахівців) здатна сотворити воістину чудеса й допомогти своєму малюку.

Залишити коментар

* Ім'я:
* E-mail (Не буде опубліковано)
   Веб-сайт: (Site url with http://)
* Коментар:
Код