Для чого потрібні ортопедичні устілки? Медичні товари для дому.

Для чого потрібні ортопедичні устілки? Медичні товари для дому.

  Згадайте відчуття при їзді на простенькому скрипучому велосипеді і на велосипеді з якісними амортизаторами – наскільки легше і приємніше себе почуває ваш хребет, навіть, і при стрибках з бордюрів. Ось так і здорова стопа бере на себе значну частину навантажень, а якщо вона функціонує неправильно – страждає весь організм.

Стопа людини – дуже важливий орган кістково-м’язевої системи. Вона виконує функції опори та пересування, є активною рефлексогенною зоною, пов’язаною з усіма органами і системами організму.


galinostop

  Активно контактуючи з землею, водою, природою, наші пращури несвідомо впливали на всі рецептори, розташовані на шкірі, задіюючи різні групи м’язів і нервових центрів. А малорухливий спосіб життя сучасної людини призводить не лише до слабких м’язів, але й до загальної слабкості: швидкої втомлюваності, зниження працездатності, частого головного болю.


spina

  Під час ходьби та бігу по жорстких поверхнях стопа витримує значні навантаження. Крім навантажень, пов’язаних з масою тіла, на стопу під час руху діють і ударні навантаження, які передаються на інші відділи кісткової системи. За рахунок своєї будови здорова стопа гасить до 70 відсотків цих навантажень.


  При порушенні ресорної функції стопи удари по області п’ятки при ходьбі передаються на суглоби, що знаходяться вище (гомілкостопний, колінний, тазостегновий) і хребет (аж до шийного відділу). Це може спричиняти найрізноманітніші больові відчуття, на перший погляд, не пов’язані з проблемами стопи. При порушенні роботи зведень і анатомічних взаємовідносин в стопі часто проявляються болі в голмілкостопному, колінному, тазостегновому суглобах і в поперековому відділі хребта. Для профілактики розвитку захворювань стопи, при легких патологіях стопи без значних деформацій рекомендується носити універсальні ортопедичні устілки. Є два режими носіння ортопедичних устілок: профілактичний та лікувальний.


Профілактичний режим носіння рекомендується:

  • при тривалій ходьбі без можливості періодичного відпочинку (в туристичних походах, на роботі кур’єрам, торговим представникам, тощо);

  • при необхідності стояти на місці більше 3 годин на день (вчителям, хірургам, перукарям, на заводах і т.д.);

  • людям із зайвою вагою , оскільки в цьому випадку на стопу діє додаткове навантаження;

  • вагітним жінкам у зв’язку з збільшенням маси тіла і зміщенням центру ваги;

  • під час занять спортом.

  При звичайних навантажень на стопу або пересуванні з можливістю відпочинку і розслаблення стопи носіння устілок не є обов’язковим.

При цьому потрібно пам’ятати, що втома м’язів у дітей настає досить швидко, приблизно через 20-30 хв ходьби. Тому дошкільнятам та молодшим школярам носити устілки з метою профілактики можна практично постійно.

  Лікувальний режим носіння устілок передбачає постійне носіння ортопедичних пристосувань для стопи з метою корекції існуючих змін фізіології та анатомії стопи, зменшення навантаження на опорно-руховий апарат, усунення дискомфортних відчуттів (болю, відчуття розпирання тощо).

Залишити коментар

* Ім'я:
* E-mail (Не буде опубліковано)
   Веб-сайт: (Site url with http://)
* Коментар:
Код