Як вибрати тонометр? - Медтехніка для дому

Як вибрати тонометр? - Медтехніка для дому

   Ви вирішили, що настав час, коли тонометр у домашній аптечці є життєвою необхідністю, або ж хочете замінити свій старий апарат на більш сучасний. Але як підібрати з усього різноманіття моделей прилад, який найкраще підійде саме Вам? На що звертати увагу при виборі тонометра?

  За принципом роботи тонометри є механічні та електронні. 


Механічні тонометри:

tnometr

  Механічний тонометр складається з манжети, яка накладається на плече, повітря в неї  нагнітається за допомогою гумової груші. З допомогою стетоскопа потрібно прослуховувати тони і відстежувати їх значення на манометрі.На точність вимірювання таким  приладом не впливають завади на зразок розмови під час вимірювання тиску, руху рукою, на яку накладена манжета, серцева аритмія …

  Механічні тонометри надійні та мають доступну ціну, але не підійдуть людям із слабким слухом, процес вимірювання може викликати труднощі у людей похилого віку з порушенням координації. Якщо ж вирішили придбати механічний тонометр для використання вдома, переконайтесь, що манжета має металеву скобу - з її допомогою  можна одягати манжету на руку без сторонньої допомоги. Більшості покупцям підходить манжета стандартного розміру, яка є в основній комплектації, але  в деяких випадках може знадобитися манжета великого розміру або ж навпаки – дитяча.

  Ще одна особливість, яку потрібно врахувати одразу – термін служби гумової груші і камери, яка знаходиться в манжеті , становить  2-3 роки, потім потрібно буде їх замінювати. 


Електронні тонометри:

Napіvavtomatichnі elektronnі Tonometer

   Напівавтоматичні електронні тонометри самостійно вимірюють тиск і виводять його значення на екран. А повітря в манжету  потрібно нагнітати вручну з допомогою груші. Такі  апарати компактні, використовують мало енергії батарейок, доступні за ціною. Але людям похилого віку з порушенням координації рухів може бути важко користуватися грушею.


   Автоматичні електронні тонометри з манжетою на плече є універсальними, не мають вікових обмежень і, безсумнівно, найзручніші для вимірювання. Потрібно лише одягнути манжету і натиснути одну кнопку. avtomatichnі_elektronnі_tonometriЗа рахунок зведення до мінімуму людського фактору у процесі вимірювання досягається висока точність результатів вимірювання. Проте потрібно строго дотримуватись правил вимірювання, які детально описані в інструкції з експлуатації кожного приладу. Майже всі електронні тонометри мають функцію пам’яті для одного або для двох користувачів. При покупці тонометра-автомата потрібно визначитись, які додаткові функції для Вас важливі і яка модель максимально буде відповідати особливостям вашого організму. Датчик руху, правильного накладання манжети, правильного положення руки значно підвищують точність вимірювання. Людям з порушеннями ритмів серця потрібно купувати лише моделі з індикатором аритмії. У випадках діагностики тахікардії, варто вибирати моделі з функцією усереднення 3-х результатів за останні 10 хвилин. Для людей з ослабленим зором є моделі із можливістю голосового супроводу. При покупці автоматичного тонометра варто звернути увагу на хорошу читабельність дисплея, розмір манжети.


zapyastnі_tonometriЗап’ястні тонометри найбільш компактні  та легкі. Рекомендуються людям до 40 - 45 років, які  мають необхідність вимірювати тиск за межами дому.


А вже з віком судини на зап’ясті втрачають свою еластичність, часто з’являється атеросклероз і це впливає на сигнал (він слабшає), від цього страждає точність результату вимірювання

Проте у дорогих сучасних моделях зап’ястних тонометрів використані новітні технології, які дозволяють зняти вікові обмеження.

Залишити коментар

* Ім'я:
* E-mail (Не буде опубліковано)
   Веб-сайт: (Site url with http://)
* Коментар:
Код